Avon – Advance Techniques Kuru Şampuan

Bundan 20-30 yıl öncesine dönüp baktığınızda insanların saç ve vücut temizliğinde sabun kullandığını görürsünüz. Gelişen teknoloji ile şampuan kullanımı yaygınlaştı ve özellikle hale geldi. Bazı şampuanlar içerisinde bulunan Biotin saç kalitesini artırırken Saw Palmetto ile saçlara yumuşaklık vermektedir. Bunun dışında Ketokonazol, İtrakonazol, Zinc Pyrithione ve Climbazole ile kepek problemini önlerken Dimethicone ile çocuklarda sık görülen saç biti problemine çözüm olmaktadır. Yani aktardığım bilgilere bakacak olursak şampuanların ne kadar geliştiği görülmektedir. Son yıllarda ise ezber bozan bir buluşa imza atan üreticiler kuru şampuanı geliştirdi ve kullananlar çok memnun kaldılar.

Advance Techniques Kuru Şampuan

Kuru Şampuan Nedir?
Şampuan banyo ve duşta ıslak saça uygulanan temizleyici olarak bilinir. Kuru şampuan ise bunun tam tersi olup, her an her yerde uygulayabileceğiniz bir üründür. Özellikle yoğun çalışan insanların imdadına yetişen bu yeni ürünle dilediğiniz an saçınıza uygulayıp, sanki yeni yıkanmış gibi bir görünüm elde edersiniz. Son yıllarda kuru şampuan markalarında hızla artış görülmekte olup, bu sayfada kozmetik dünyasının duayeni Avon’un ürünlerini ele alacağız.

Advance Techniques Kuru Şampuan – 150ml
Saç sağlığı ve bakımı alanında bir çok yeniliğe imza atan Avon 2015 yılında Advance Techniques Kuru Şampuanı satışa sunmuştur. Normal fiyat 15 TL olan ürünü kampanya kapsamında 7-8 TL gibi bir ücrete alabilirsiniz.

Saçta Yağlanma Problemini Önler
Kuru şampuanların bir diğer güzel yönü ise saçta yağlanma probleminin önüne geçmektedir. Özellikle saç dökülmesi problemi yaşayan insanlarda daha belirgin hale gelen yağlanma kuru şampuanın pudra etkisi ile emilmektedir.

Saça Hacim Verir
Yoğun çalışma şartlarına dayanamayarak yıpranan saçlarınıza sadece 2 dakika içinde uygulayarak saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?
Diğer ürünler gibi sıvı değilde daha çok sprey formunda üretilmektedir. Böylece saçlarınıza püskürtme şeklinde uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken 10-15 cm mesafeden saç diplerinize ıslatacak şekilde sıkmanız gerekir. Daha sonra saç diplerine hafifçe masaj yaparak 1-2 dakika beklemen gerekiyor. Son aşamada ise saçlarını tarayarak hayata kaldığın yerden devam edebilirsin. Aşağıda yer alan video’da Avon’un saç ve makyaj artisti Gökhan Yalçıner ürünün kullanımı yanı sıra saçlara hacim vermeyi uygulamalı olarak anlatıyor.

Banyoda Saç Diplerini İyi Yıkayın
Saçınıza uyguladığınız bu ürün beyaz bir kalıntıya neden olabilmektedir. O nedenle banyo yada saç yıkama fırsatı bulduğunuzda mutlaka saç diplerini iyi bir şekilde yıkamanız gerekir. Aksi halde bir tabaka haline gelerek kepek görünümü ortaya çıkacaktır.

Kuru Şampuan Fiyatları Ne Kadar?
Oldukça büyük bir sektör olup, yerli ve yabancı bir çok marka bulunmaktadır. Yukarıda Avon’un fiyat bilgisi verilmiş olup, ayrıca Elidor, Dry Shampoo, Toni & Guy, Watsons ve Batiste gibi markalar bulunmaktadır. Bunlar ürünlerin boyutlarına göre 8 ile 40 TL arasında değişen ücretlerle satılmaktadır.

Saç Dökülmesi Yapar mı?
Alopecia yada halk dilindeki tabiri ile saç dökülmesi %95 saç kökleri ile alakalı olup, daha çok DHT ile alakalıdır. Yani saçlara ve saç derisine uygulanan ürünlerin saç dökülmesine neden olması %1 gibi çok düşüktür. O nedenle bu ürün saç dökülmesine neden olmayacağı gibi mevcut dökülmeyi de önleyemez. Saç dökülmesi, beyazlama, kepek ve seboreik dermatit ile ilgili daha fazla bilgiye erişmek için https://www.sachastaliklari.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.