Avon Temsilcisi Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Avon temsilcisi olmak için neredeyse hiç bir şart yoktur. Sadece kanunların gerektirdiği gibi alt yaş sınırı uygulaması vardır. 18 Yaş ve üzeri herkes bu muhteşem kazanç modelini deneyebilir. Ücretsiz kayıt olmak için aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.

[]
1 Step 1
Avon Temsilci Başvuru Formu
Adınız Soyadınız
Doğum TarihiGün. Ay. Yıl
date_range
TelefonGSM Numaranız
Adres Bilgileriİl İlçe Bilgisi Eklemeyi Unutmayın
0 /
Bu form sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin başvuru için Avon yetkilisi sizi telefonla arayarak teyit edecektir.
İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

18 Yaş ve Üzeri Olmalısınız

Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi temsilci adaylarında aranan ilk şart 18 yaş ve üzeri olmasıdır. Kişi henüz bu koşulu karşılamaması halinde ise aile bireylerinden birinin adına kayıt olabilir. Bunlar anne, baba, abla, ağabey olabilir. Yaşı 18 ve üzeri olduğunda ise arzu ederse kendi bilgileri ile değiştirilmesini isteyebilir.

Avon temsilci olmak için gereken şartlar
Avon temsilcisi olmak için 18 yaşına ulaşman yeterlidir.

Kadın, Erkek, Çalışan, Öğrenci Herkes Temsilci Olabilir

Evet, arkadaşlar temsilci olmak için herhangi bir şart yoktur. İster çalışın, ister ev hanımı olun, öğrenci olun hiç fark etmez. Temsilcilik sizlerin iş ve özel hayatınıza sıkıntı oluşturmadan kazanç elde etmenizi sağlar.

Türkiye’de Yaşıyor Olmalısınız

Bir diğer koşul ise temsilci adayının Türkiye’de yaşaması gerektiğidir. Bize ulaşan başvuru formlarında görüyoruz ki dünyanın birçok yerinden kayıtlar geliyor. Tabii ki bizde isteriz. Fakat şuan için Türkiye dışından kayıt almamız mümkün değildir. Çünkü Avon dünya genelinde 100’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Bu nedenle yaşadığınız ülkenin Avon kuruluşuna kayıt olmalısınız. Avon Worlwide Country sayfasından hangi ülkelerde hizmet verdiğini görebilirsiniz.

Avon Türkiye
Avon Türkiye’de birçok başarılara imza atmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak Zorunda Değilsiniz! Ülkemizde yaşayan milyonlarca yabancı ülke vatandaşı bulunmaktadır. Dilerse bu arkadaşlarımızda temsilci olabilirler. Fakat küçük bir fark bulunuyor. Yabancı ülke vatandaşları online başvuru yerine satış liderleri tarafından kağıt form doldurularak başvuru yapabilirler.

T.C. Kimlik Numaranız İstenir

Bu sayfada yer alan başvuru formu sadece ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt için AVON satış lideri görevliler formda belirttiğiniz telefondan sizi arayarak ya da WhatsApp ile yazarak ulaşırlar. Başvurunun size ait olup, olmadığını sorduktan sonra kesin kayıt için eksik bilgileri istenir. Formda istenmeyen eksik bilgi T.C. kimlik numarasıdır. Görevli sizi aradığında bu bu bilgiyi isteyecektir.

Bazı insanlar bu bilgiyi paylaşmaya korkuyorlar. Bundan 5-6 yıl öncesine kadar kayıt olmak isteyenlerden nüfus cüzdanı fotokopisi + elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi adresi kanıtlayan belge istenirdi. Şuan için istenen tek bilgi kişinin T.C. kimlik numarası olmaktadır. Bu bilgiyi paylaşmanız herhangi bir sorun teşkil etmez. Teşkil edecek olsa milyonlarca özel şirket ve kamu çalışanının görmesine, bilmesine izin verilmezdi. Örnek mahalle muhtarı o mahallede yaşayan binlerce insanın T.C. kimlik numarasını tek tıkla görebiliyor. Bunda korkacak bir şey yoktur.

Avon Kayıt Ücreti Kaldırıldı

Bundan 5-6 yıl öncesine kadar temsilci olmak isteyenlerden sembolikte olsa 1 ile 8 TL arasında ücret alınır. Son yıllarda Avon temsilcisi olmak tamamen ücretsiz hale geldi. Bu muhteşem iş modelini denemek için tek kuruş ödemek zorunda değilsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Şimdi ise konuyla ilgili merak cevabı merak edilen diğer hususlara yanıt vermek istiyorum.

Daha Önce Temsilcilik Yaptım / Bıraktım / İptal Oldu Sorun Olur mu?
Cevabı en çok merak edilen hususlardan biride daha önce Avon temsilciliği yapan arkadaşlar olmaktadır. Denemek için başlayıp bırakan ve aktif olmadığı için 3 kampanya içerisinde iptal edilen binlerce arkadaşımız bulunmaktadır. Daha önce temsilcilik yapmış olmanız hiç sorun değil, yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Ödenmemiş Faturanız / Borcunuz Olmaması Gerekir
Yukarıda ki bilgilerin devamı niteliğinde açıklamaya devam etmek istiyorum. Daha önce temsilci olup, ödenmemiş faturası / borcu yada avukatlık, icralık olan arkadaşların başvurusu kabul edilmez. Tabii ki 15 TL’ye kadar olan küçük ve unutulan ödemeler sorun teşkil etmemektedir.

Her Ay Sipariş Vermek Gerekir mi?
Avon temsilcisi olmak sizi bazı şartlara zorlamaz, zorlayamaz. Temsilci olmak illede satış yapacaksınız anlamına gelmez. Avon temsilcilik sistemini tanımak, işleyişini, imkanlarını yakından görmek içinde kayıt olabilirsiniz. Yani test etmek içinde temsilci olabilirsiniz.

Şirket herhangi bir zorlama yapmadığı gibi gereksiz temsilci tutmama kararı bulunmaktadır. Bunun için 3 kampanya yaklaşık 3 ay boyunca hiç bir ürün almayan temsilcileri de aktif tutmuyor. 3 Kampanya hiç bir sipariş vermediğinizde sistem sizi otomatik olarak siliyor. Tabii ki bu sizin tekrardan başvuru yapmanız engel değildir. Temsilcilikten düşmek istemiyorsanız dilerseniz bu 3 kampanya içerisinde 1 TL’lik bir ürün almak bile yeterli olacaktır.

Ne Kadar Kazanacağım? Bu sorunun cevabı sizde diyebilirim. Çünkü kazanmanın herhangi alt ve üst sınırı yoktur. Başarınıza göre yüzlerce, binlerce TL kazanabilirsiniz. Temsilcilerin kazanç şekli katalogda yer alan ürünlerin satışına dayalıdır. Ne kadar çok ürün satar, sipariş bulursanız kazancınız o kadar artacaktır. Örnek bir kazanç tablosu çıkarmak gerekirse bir kişiden 100 TL’lik bir sipariş aldığınızda bunun 25 ile 33 TL’lik kısmı size kalır. (Ürün gruplarına göre bu rakam değişiklik göstermektedir) Yukarıda belirttiğim oran sadece 1 müşteriden bunun gibi onlarca yüzlerce müşteriniz olabilir.

Hediye Kazanacak mıyım?
Evet bu işe ilk başladığınız andan itibaren belirli bir satış miktarına ulaşmanız halinde her kampanya değişen hediyelerin sahibi olabilirsiniz. Avon Temsilci hediyeleri sayfasından görebilirsiniz.

Dilerseniz sadece temsilci olmakla kalmaz aynı zamanda Avon satış lideri olarak daha fazla kazanç ve hediyelerinde sahibi olabilirsiniz. Satış lideri olduğunuzda her yıl aşağıdaki hediyeleri kazanabilirsiniz.

Avon satış lideri hediyeleri
Satış lideri olarak daha fazla kazanç ve hediyenin sahibi olun.

İstediğim Zaman Temsilciliği Bırakabilir miyim? Tabii ki bu iş bağımsız olarak yapılan bir iş modelidir. Kimse sizin nasıl, nerede, ne şekil çalışacağınıza karar veremez. İstediğiniz yerde, istediğiniz saatte, istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Dilediğiniz anda ise temsilciliği iptal edebilirsiniz. İptal işlemi öncesinde ödenmemiş faturanız yoksa herhangi bir şeyi düşünmenize gerek yoktur. Dilerseniz tekrardan aramıza katılabilirsiniz.

Evet, arkadaşlar bu sayfada Avon temsilcisi olmak için gerekli şartlar nedir? Sorusuna yanıt vermeye çalıştım. Merak ettiğiniz konuya yanıt veremediysem özür dilerim. Fakat aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanarak sorunuzu iletirseniz en kısa sürede yanıt vereceğime emin olabilirsiniz.

Kaynaklar https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-basvurusu

https://www.kozmetiksiparisleri.com/avon-temsilci-hediyeleri-nelerdir

(Visited 7.042 times, 2 visits today)
Yazar ve İnceleyen Bilgileri
İnceleme Tarihi
Konu
Bu sayfada temsilci olmayı düşünen arkadaşlarımızın merak ettiği hususlar incelenmiştir. Görünen o ki sayfada merak edilen tüm sorulara içtenlikle yanıt verildiği görülmektedir.
Puan
51star1star1star1star1star
Güncelleme tarihi: 05/04/2019

40 Yorum

Yorum yap
 1. Internet uzeri iletisime gectigim ve uye yaptigim sahis kendisiyle beraber 2 sahte kisi bilgileri vererek sipariş verdi ve odeme yapmadi kendisine ulasamiyorum beni engellemis sonucu ne olur ?

  1. Caner: Temsilcilerin yapmadığı ödemeler size sorun oluşturmaz. Avon onlardan bir şekilde tahsil eder.

 2. merhaba ben şuan üye olmak istiyorum ama kendime ve yakın çevreme bişetler almak için üye olmayı düşünüyorum. sipariş verip aldıktan sonra vazgeçersem istediğim zaman bana ekstra borç çıkarmadan iptal edilebilir mi.? yani iptal ücreti falan olue mu? bir de her ay belli bi limitte alışveriş yapmak zorunlu mu?

  1. Gülsüm: Temsilcilik ille de ürün satışı yapmak değildir. İsterse kişi sadece kendi ürünlerini indirimli almak için bile temsilci olabilir. Dilediğiniz zaman siparişinizi iptal edebilir ya da memnun kalmamanız halinde 40 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Herhangi bir limit yoktur. İster 1 TL isterseniz 1000 TL’lik sipariş verebilirsiniz. Tabii ki 120 TL altında kalan siparişlerde kargo ücreti size kalır.

 3. ben temsilci olmak istiyorum

  1. Hatice: Sitemizde yer alan başvuru formunu 1 dakika gibi kısa sürede doldurarak başlayabilirsiniz.

 4. Merhaba nasıl hediye kazanabilirim ?

  1. Celile: Hediye kazanmak için belirtilen satış rakamına ulaşmak yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir