Pur Blanca Bayan Parfüm

Yumuşak, çiçeksi bayan parfümü arayan müşterilerime her zaman Pur Blanca’yı öneriyorum. Pur Blanca EDT (Eau de toilette) olmasına rağmen yoğun bir esans oranı ve kalıcılık etkisi ilk anda fark ediliyor.

Pur Blanca

2003 Yılında Avon kataloğundaki yerini alan kokunun arkasındaki burun, master perfumer Harry Fremont’dur. 50’den Fazla parfüm markası geliştiren Harry Fremont, Pur Blanca dışında Avon için Sensuelle, Segno Success ve Imari Seduction gibi markaları da geliştirdi.

Pur Blanca EDT 2003 yılında satışa sunulması ile birlikte yeni serileri de üretilmeye başlandı. 2008 Yılında Pur Blanca Blush ve devamında Pur Blanca Blossom 2010, Pur Blanca Noite 2010, Pur Blanca Elegance 2013, Pur Blanca Charm 2015, Pur Blanca Energy 2017, Pur Blanca Smile 2017, Pur Blanca Harmony 2019 gibi farklı versiyonları da geliştirildi. Çoğu satıştan kalksa da birçoğu halen katalogda yer alıyor.

Satın almak isteyenler için katalogda yer alan ürün kodlarını hatırlayalım. (Paket olması halinde ürün kodu değişebilir.)

  • Pur Blanca Parfüm: 69997
  • Vücut Losyonu: 69996
  • Vücut Spreyi: 70024
  • Deodorant: 70023

Parfümü daha kalıcı hale getirmek isteyenler için ayrıca devam ürünleri de bulunuyor. Pur blanca vücut losyonu, vücut spreyi ve roll-on deodorant ile ter kokusuna karşı korunmuş olursunuz. Bu ürünleri ayrı ayrı alabileceğiniz gibi çoğu kampanya set halinde satılmaktadır.

Pur Blanca Parfüm Fiyatı Şuan Ne Kadar?

Avon parfüm fiyatları her ayın ilk günü değişmektedir. Ürünlerin çoğu %70’e varan indirimle satılırken, çoğu da normal fiyatına (indirimsiz fiyatına) çekilmektedir. Satın almadan önce o ayın Avon kataloğuna bakmalısınız. (Online kataloğa sitemizden ulaşabilirsiniz) Arzu ederseniz 0552 707 65 73 numaralı Avon WhatsApp hattından sorabilir, bilgi alabilirsiniz.

%33 İndirim Fırsatı

Sevdiğiniz Pur Blanca parfümü sitemizden almanız halinde %33’e varan ek indirim fırsatından yararlanırsınız. Çünkü tüm ürünleri geliş fiyatına satıyoruz.

Tıkla, Satın Al

Türkiye’nin her yerinden kapıda ödeme kolaylığı ile sipariş verebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Avon sipariş sayfamızdan ya da 0552 707 65 73 numaralı WhatsApp Avon sipariş hattımızdan bize ulaşmaktır.

Pur Blanca İçeriği Çiçeklerden Oluşuyor

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi Pur Blanca’nın muhteşem kokusunu %100 çiçekler oluşturmaktadır. Katalogda sadece beyaz frezya, ylang ylang ve beyaz çiçekler olduğu belirtilse de parfüm ansiklopedisi olarak kabul gören fragrantica.com’da daha fazla notaya yer verildiğini görüyoruz.

Pur Blanca içeriği

Tepe noktası dediğimiz (parfümün ilk 15 dakikalık sürecinde) frezya, ylang ylang ve sucul sizi karşılıyor. Orta notalarda ise beyaz gül, şakayık ve nilüfer yer alıyor. Dip notalarda ise parfümü daha etkili hale getirmek için beyaz sandal ağacı ve misk yer alıyor.

Frezya (Freesia) çiçeği ilk olarak 1860 yılında kayıt altına alınmasına karşın parfümlerde kullanımı çok eski sayılmaz. İlk olarak 1985 yılında Bernard Chant tarafından geliştirilen Antonia’s Flowers isimli parfümde kullanılmıştır. 16 Farklı türü bulunan frezyanın Pur Blanca’da beyaz türüne yer verildi. [1].

Ylang Ylang: Parfümü ilk sıktığınız anda baş döndürücü bir etkiyi fark edeceksiniz. Bunu sağlayan ylang ylang çiçeğidir. Cananga ağacından elde edilen çiçekler parfümde hayat buluyor. [2].

Pur Blanca Kullanıcı Yorumları İşinizi Kolaylaştırır!

Çoğunuz bu parfümü ilk defa almayı düşünüyor olabilir. Denemeden önce insanların görüşlerine başvurabilirsiniz. 2003 Yılından beri parfüm hakkında yapılan yorumları sizler için araştırdık.

Fragrantica.com Pur Blanca sayfasında 1041 kişi bu parfüm hakkında görüş bildirdi. Parfümün hitap ettiği yaş aralığına baktığımızda %65-70 gibi 25 yaş üzeri kadınlar olduğu görülüyor.

Deneyenlerin büyük bir bölümü parfümün ilkbahar ve yaz mevsiminde + gündüzleri daha etkili olduğu yönünde görüş bildirdiler. Evet, EDT olması nedeniyle daha çok gündüzleri kullanımı uygundur.

Sizde Görüş Belirtmek İster misiniz?

Pur Blanca ile ilgili deneyiminizi diğer insanlarla paylaşmak ister misiniz? Cevabınız evet ise aşağıda yer alan yorum formundan bu parfümle ilgili görüşlerinizi iletebilirsiniz.

REFERANSLAR

1. Wongchaochant, S., Inamoto, K., & Doi, M. (2004, April). Analysis of flower scent of Freesia species and cultivars. In IX International Symposium on Flower Bulbs 673 (pp. 595-601).

2. Tan, L. T. H., Lee, L. H., Yin, W. F., Chan, C. K., Abdul Kadir, H., Chan, K. G., & Goh, B. H. (2015). Traditional uses, phytochemistry, and bioactivities of Cananga odorata (Ylang-Ylang). Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, 2015.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.