Avon Temsilci Numarası Nasıl Alınır?

Dünya’nın en büyük kozmetik markalarından biri haline AVON’DA işler profesyonel bir şekilde yürütülmektedir. Temsilcilerin sipariş, kargo ve ödemelerini takip edebilmek için onlara benzersiz rakamlardan oluşan numara verilmektedir. Aktif olarak devam ettiğiniz sürece bu numaraya sürekli ihtiyacınız olacaktır. Önemli olduğunu belirterek merak ettiğiniz diğer hususlara geçmek istiyorum.

Avon temsilci numarası
8 Haneli temsilci numarası oldukça önemlidir.

Üyelik Numarası Nedir?

Her üyenin numarası benzersiz ve sadece rakamlardan oluştuğunu belirtmiştim. 8 Haneli olan bu numara AVON temsilci başvurusu yapan ve inceleme sonrasında başvurusu onaylanan herkese gönderilmektedir.

Nasıl Alınır? Ne Zaman Gönderilir?

Başvurusunu sitemizden Online olarak yapanların onay süreci oldukça hızlı olduğu için en geç 2 saat içerisinde temsilci numaraları kayıt esnasında kullandıkları telefon (GSM) numarasına kısa mesaj (SMS) olarak gönderilmektedir. Kısa mesaj içeriğine bakacak olursak yapmış olduğunuz başvurunun onaylandığı ve AVON ile ilgili işlemlerde kullanmak üzere gerekli numarayı bulursunuz.

Mutlaka Ezberleyin Ya da Bir Yerlere Kayıt Edin! Birçok arkadaşımız maalesef bu mesaj ve içerisinde yer alan numarayı ilk başlarda ciddiye almadığı için bir şekilde kaybedilmektedir. Bu tür hataya düşmemek için yapmanız gereken ezberlemek ya da bir yere kayıt etmektir. Çünkü yazının devamında da göreceksiniz ki birçok işlemde sizden numaranız istenecektir.

Temsilci Numaramı Unuttum, Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Unutulması halinde ilk seçenek satış liderinize ulaşmaktır. Yani sizin kaydınızı yapan kişiye ulaşarak numaranızı öğrenmelisiniz. Aynı şekilde bölge satış sorumlunuzu tanıyorsanız ona da ulaşarak geri alabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayın: Satış lideri ya da BSS (Bölge Satış Sorumlusu) iletişim bilgileri sizde yoksa bu durumda AVON müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. 0850 221 10 10 numaralı telefondan yardım alabilirsiniz.

Nerede Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Yazının geri kalan kısmında birçok yönden önemli olduğunu belirttik, şimdi ise en sık kullanım alanların bakmak istiyorum.

Temsilci Şifresi Oluşturmak İçin Gereklidir: İşlemlerini İnternet üzerinden yapmak isteyenler için AVON gelişmiş bir panel hazırladı ve ihtiyaç duyacağınız her şeye bu panelden ulaşabiliyorsunuz. Tabii ki buraya girebilmek için temsilci numarası ve şifreye ihtiyacınız olacaktır. İhtiyacınız olan numara zaten gönderilmiş olup, şifreyi ise sizin kendiniz oluşturması gerekir. Şifre oluşturmak için sayfayı açtığınızda sizden numaranız ve doğum tarihi bilginiz istenmektedir.

Sipariş Girişi: En önemli işlemlerden birisi tabii ki müşterilerden aldığınız siparişlerin giriş aşamasıdır. Gerek İnternet, gerekse telefonla arayarak hiç fark etmeksizin her aşamada sizden temsilci numaranız istenmektedir. Yani sizi adınız, soyadınız ile tanımak yerine numaranız ile tanıyor ve bilgilerinize ulaşılıyor.

Fatura Ödemeleri: Almış olduğunuz ürünlerin ödemesini yapmak istediğinizde yine sizden temsilci numarası istenmektedir. İnternet ya da banka ve PTT şubelerinden hiç fark etmeksizin bu detay gerekmektedir.

Müşteri Hizmetlerini Aradığınızda: Hatta yardım almak için AVON müşteri hizmetleri (0850 250 28 66) numaralı telefonu aradığınızda bile sizden ilk olarak temsilci numaranızı girmeniz istenir. O nedenle unutmanız halinde 0850 250 28 66 değil de daha çok ürün danışma hattı olarak kullanılan ve müşterilerin aradığı 0850 221 10 10 numaralı hattı aramalısınız.

Yanlış ve Geçersiz Hatası Alıyorum, Ne Yapmalıyım?

Panele giriş yapmaya çalıştığınızda böyle bir hata alıyorsanız kendinize şu soruyu sormalısınız. Ne zaman başvuru yaptım, en son ne zaman sipariş verdim. Başvuru yaptığınızda ömür boyu aktif kalmanız mümkün değildir. Öyle ki 3 kampanya boyunca (yaklaşık 3 aylık bir süre) içinde sipariş vermemeniz halinde temsilciliğiniz pasif hale gelmektedir. Pasif olması halinde numaranız geçersiz hatası alırsınız. Bu durumda tekrar başvuru yapmanız gerekir. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-numarasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.