Avon Kargo Ücreti Ne Kadar?

Şu doğrudan satış ile kazanç sağlamak güzelde, gereksiz ücretler olmasa daha iyi olurdu diyenlerdenseniz bu sayfada yer alan bilgiler biraz canınızı sıkacaktır. Avon temsilcisi olmak isteyenlerin en çok merak ettiği husus kayıt ücreti alınıyor mu ve kargo ücreti ne kadar? olduğudur. Kayıt ücreti son aylarda tamamen kaldırılmış olup, kargo ücreti ise tam aksine can sıkmaya başladığı söylenebilir. Son zamanlarda ücret sürekli yükseliyor, ücretsiz gönderi limiti sürekli artmaktadır.

Kargo Ücreti

100 TL Altındaki Siparişlerde 10 TL
Özellikle yeni kayıt olan temsilcilerin bir çoğu heyecanla küçük meblağlarda siparişler vermektedir. Fakat bu durum temsilci aleyhine olup, 100 TL altında kalan siparişlerde 10 TL kargo ücreti ödemek zorunda kalırsınız. 100 TL temsilci fiyatı ile olup, katalogda yer alan fiyatlarla 130-140 TL gibi bir rakama tekabül etmektedir.

100-300 TL Arası Siparişlerde 2,50 TL
Yukarıda yer alan bilgileri okudunuzda bir çoğunuz 100 TL üzeri için ücretsiz kargo haberi duymayı beklediniz ama maalesef mümkün görünmüyor. Yine aynı şekide temsilci fiyatı ise 100-300 TL arası siparişlerde ise 2016 yılında geçerli olmak üzere 2,50 TL ücret ödersiniz.

Kargo Ücreti Ödememek İçin Ne Yapmalı?
Bunun için 2 farklı seçenek bulunuyor. İlki 300 TL ve üzeri sipariş vermek olup, diğeri ise yıllık satış oranı 7000 TL ve üzeri olarak Elite Club üyesi olmalısınız. Avon Elite Club üyeleri 100 TL ve üzeri sipariş verdiklerinde herhangi bir ücret ödemezler. Bunun dışında ücretsiz kargo imkanı yoktur.

Kaç Günde Gelir?
Verdiğiniz sipariş faturalanması halinde 2 iş günü içerisinde teslim edileceği belirtilmektedir. Bilmeniz gereken siparişlerinizi 15:00’a kadar vermektir. Bu saatten sonra vereceğiniz siparişlerin işleme alınıp, faturalanması bir sonraki güne kalacaktır. Aynı şekilde Cuma günü 15:00 sonrası ve Cumartesi, Pazar vereceğiniz siparişlerin işleme alınıp faturanlaması Pazartesi gibi mümkün olacaktır. Siparişin kargoya verilmesi ise Pazartesi yada salı olacağı için siparişiniz size ulaşması 4-6 güne çıkacaktır.

Kargo Numarası ve Takibi Nasıl Yapılır?
Öncelikle sipariş takibi sayfasından bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Temsilci sayfasını kullanmıyorsanız aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak açılan sayfada temsilci numaranızı girerek kargonun nerede olduğunu, ne zaman teslim edileceğini görebilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-kargo

4 Yorum

  1. Her ay ucretsiz katalog gonderiliyor mu satis icin?

  2. Ben temsilcimi değiştirmek istiyorum.

    • Meltem: Temsilci ya da satış lideri değiştirmek maalesef mümkün değildir. Dilerseniz iptal edip, yeniden başka bir satış liderine kayıt olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.