Avon Temsilcisi Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Avon temsilcisi olmak için neredeyse hiç bir koşul yok diyebilirim. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre 18 yaş ve üzeri olmanız gerekmektedir. 18 Yaş ve üzeri iseniz aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak üye olabilirsiniz. Kayıt ücreti yok, sipariş verme zorunluluğu yok, istediğiniz an kolayca iptal edebilirsiniz.

1 Step 1
Avon Temsilci Başvuru Formu
Bu form sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin başvuru için Avon yetkilisi sizi telefonla arayarak teyit edecektir.
İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

18 Yaş ve Üzeri Olmak Gerekiyor

Yukarıda da belirttiğim gibi Avon temsilcisi olabilmek için istenen tek şart 18 yaş ve üzeri olmaktır. Henüz yaş kuralına uymuyorsanız aile bireylerinden biri adına (ailenizin bilgisi ve onayı ile) kayıt olabilirsiniz. Yaşınız 18 ve üzeri olması halinde kendi adınıza transfer edebilirsiniz.

Avon temsilci olmak için gereken şartlar
Avon temsilcisi olmak için 18 yaşına ulaşman yeterlidir.

Türkiye’de İkamet Ediyor Olmalısınız

Avon temsilcisi olabilmek için yaş kuralı dışında bir de Türkiye’de yaşıyor olmalısınız. Türkiye’nin neresinde yaşadığınız önemli değildir. İster büyük bir kentten, isterseniz küçük bir köyden bile başvuru yapabilirsiniz.

Bize ulaşan başvuruların büyük bir bölümü Yurt dışından gerçekleşmektedir. Üzülerek belirtmeliyim ki maalesef yurt dışından gelen başvurulara yardımcı olamıyoruz. Çünkü Avon dünya genelinde 100’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Bu nedenle yaşadığınız ülkenin Avon şirketine kayıt olmanız gerekir. Türkiye’de yaşayanlar sitemizden başvuru yaparken KKTC’de yaşayanlar ise Avon Kuzey Kıbrıs şirketine başvurularını yapabilir.

Avon’un bulunduğu ülkeleri görmek için https://www.avonworldwide.com/countries adresini kullanabilirsiniz. Size en yakın şirketi ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Üzülerek belirtmek istediğim bir diğer hatırlatma ise Avon ürünlerini Türkiye dışına satışlarımızın yasak olmasıdır. Maalesef Türkiye dışına Avon ürünleri gönderimi yapamıyoruz.

Avon Türkiye
Avon Türkiye’de birçok başarılara imza atmıştır.

Yabancı Ülke Vatandaşları da Avon Temsilcisi Olabilir

Türkiye’de Avon temsilcisi ya da satış lideri olmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorunda değilsiniz. Ülkemizde yer alan milyonlarca yabancı vatandaşlar da bu muhteşem kazanç fırsatından yararlanmaktadır.

Yabancı ülke vatandaşlarının kayıtlarında küçük farklılıklar bulunmaktadır. Daha önceleri kağıt form dolduruluyordu. Şimdi ise Avon tarafından geliştirilen mobil uygulama Avon Grow üzerinden yapılmaktadır. Buradan yapılan kayıtlarda satış liderine bazı inisiyatif sunulmaktadır. Satış lideri kaydını yaptığı yabancı ülke vatandaşına ödemelerde 15 günlük vadeyi isterse verebiliyor.

Fakat bu inisiyatif satış liderine sorumluluk getiriyor. 15 Günlük vade verdiği yabancı ülke vatandaşları ödemelerini yapmaması halinde satış lideri zor duruma düşebilmektedir. O nedenle yabancı ülke vatandaşlarına kapıda ürün tesliminde ödeme seçeneği sunulabilir. Düzenli ödeme yapan temsilcilere ilerleyen zamanlarda vade imkanı açılabilir.

Avon Tarafından T.C. Kimlik Numaranız İstenir

Temsilci olmak isteyen arkadaşlarımızdan ad, soyad, doğum tarihi, telefon numarası, adres yanı sıra T.C. kimlik numarası istenmektedir. Bu bilgilerin tümü Avon tarafından talep edilen zorunlu bilgiler arasında yer almaktadır.

Bizler kayıt sayfasında T.C. kimlik numarası istemiyoruz. Çünkü bu sayfalardan sadece ön kayıt işlemi gerçekleştiriyoruz. Buradan gelen kayıt talepleri doğrultusunda kişiye WhatsApp’dan yazarak ya da arayarak ulaşıyor, bilgilerini teyit ediyoruz. Eksik olan T.C. kimlik numarası bilgisini ise bu aşamada istiyoruz.

T.C. Kimlik Numarasını Vermek Güvenlik Riski Oluşturur mu?

Bazı temsilci adayları T.C. kimlik numarası vermeye korkmaktadır. Çoğu zaman bu bilgi istendiği için temsilci olmaktan vazgeçmektedir. Oysaki bundan 5-6 yıl öncesine kadar bırakın T.C. kimlik numarası istemeyi kimlik fotokopisi ve hatta elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi faturalardan biri istenirdi.

Şuan sadece T.C. kimlik numarası yeterli olmaktadır. Peki Avon T.C. kimlik numarasını neden istiyor? Satın almak istediğiniz Avon ürünleri herhangi bir ödeme yapmadan size gönderilmektedir. Siz ödemenizi 15 günlük süreç içinde dilediğiniz Avon ödeme yöntemi ile yapıyorsunuz.

Verilen bu süreçte ödemesini yapmayan temsilciler geçen her gün için gecikme faizi uygulanmaktadır. 3,5 Ay içerisinde ödeme yapılmaması halinde Avon istemese de maalesef ödemesini alabilmek için yasal hakkını kullanmaktadır. Yasal süreci başlatabilmek için kişinin T.C. kimlik numarası gerekmektedir. Avon’un T.C. kimlik numarası istemesinin nedeni aldığı ürünlerin ödemesini yapmayan insanlardır.

Belki size garip gelecek ama şuana kadar on binlerce kişi maalesef aldığı ürünlerin ödemesini yapmadığını belirtmek istiyorum.

T.C. Kimlik numaranızı paylaşmanız sizin için herhangi bir risk oluşturmaz. Risk oluşturan durumlar, kimlik fotokopisi paylaşmak olabilir. Düşünsenize sizin T.C. kimlik numaranızı yüz binlerce memur görebiliyor. Bunun görünmesi risk oluştursaydı görünmesine izin verilmezdi. O nedenle bu açıdan korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur.

Sık Sorulan Sorular

Yazının kalan kısmında temsilci olmayı düşünenlerin merak ettiği hususlara yanıt vermek istiyorum. Sormak istediğiniz soru yazımızda yer almıyorsa, sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum formunu kullanarak bize sorabilirsiniz. En kısa sürede yanıt vereceğiz.

Avon Kayıt Ücreti Var mı?

Şuan için herhangi bir başvuru ücreti bulunmuyor. 2012 yılına kadar böyle bir ücret bulunuyordu. O dönem temsilci olabilmek için 1 ile 8 TL arasında kayıt ücreti alınırdı. Fakat şuan herhangi bir kayıt ücreti alınmamaktadır.

Satış Yapmak, Sipariş Vermek Zorunda mıyım?

Avon temsilcisi olmak size herhangi bir sorumluluk yüklemez. Gönüllülük esasına dayalı olarak yapılan bu işte tamamen özgür iradeniz ile hareket edersiniz. Temsilci olmak size sipariş verme ya da ürün satma zorunluluğu getirmez. Avon’un işleyişini yakından anlamak içinde temsilci olabilirsiniz.

Tabii ki şunu da unutmamak gerekir ki herhangi satış yapmadan kazanç sağlamanız ya da hediye kazanma imkanınız olmayacaktır. Buna ek olarak 3 kampanya boyunca herhangi bir sipariş vermemeniz halinde sistem otomatik olarak temsilciliği iptal etmektedir. Dilerseniz yeniden kayıt olabilirsiniz. Ya da iptal olmaması için 1 TL’lik sipariş bile vermeniz yeterli olacaktır.

Nasıl ve Ne Kadar Kazanacağım?

Avon temsilcisi olduğunuzda size sınırsız bir kazanç fırsatı sunulmaktadır. Sınırsız kazançtan kastım ne kadar kazanacağınızı sizin çalışma sisteminiz belirlemesi yönündedir. Şimdi dilerseniz ilk olarak nasıl kazanacağımıza bakalım mı?

Avon Ürünleri Satışı Yaparak %33’e Kazanç Fırsatı: Avon’da kazanç kapısı temsilci ve satış lideri şeklinde 2 gruba ayrılmaktadır. Temsilciler için kazanç şekli ürün satışı şeklinde olmaktadır. Katalogda yer alan ürünlerin satışından %33’e varan oranda kazanç sağlarsınız. Ne kadar çok satış yaparsanız, o kadar yüksek gelir oranınız olur.

Satış Lideri Olarak Ekibinizi Kurun Daha Fazla Kazanın: Satış lideri olduğunuzda ise ürün satışlarına ek olarak temsilci kaydı yaparak daha fazla kazanç imkanı elde edersiniz. Türkiye’nin her yerinden temsilci bulabilir ve ekibinizi oluşturabilirsiniz.

Liderlik seviyesine göre %10’a varan prim alırsınız. Aynı şekilde ilk 6 kampanya kısa adı HBP dediğimiz hızlı başlangıç primi alırsınız. Her yükseldiğiniz seviyede seviye atlama, her koruduğunuz seviyede ise bir defaya mahsus seviye koruma parası alırsınız.

Görmüş olduğunuz kazanç yöntemlerini en iyi şekilde yürüterek sınırsız kazanç kapısından sizde yararlanabilirsiniz. Daha fazla kazanmak için başarılı bir lider ile çalışmanızı öneririm.

Ben kıdemli direktör satış lideri Mustafa Gövercin, benimle birlikte başarmak ve kazanmak isterseniz sizleri de ekibimde görmekten mutluluk duyarım. Ekibimde yer almak isterseniz başvuru formunu doldurabilir ya da 0552 707 65 73 numaralı WhatsApp hattından bana ulaşabilirsiniz.

Avon Temsilci Hediyeleri Kazanacak mıyım?

Evet, arkadaşlar ilk andan itibaren hediye kazanmaya başlayacaksınız. Hediyeler temsilciler, temsilci seviyeleri, satış liderleri ve seviyelerine göre farklılık göstermektedir. Satış lideri olmanız halinde temsilci hediyelerini kazandığınız gibi birde sadece satış liderlerine yönelik olan kampanya bazlı ve yıl sonuna özel hediyeleri de kazanırsınız. Avon’un hediye sistemini yakından anlamak için Avon temsilci hediyeleri sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu kampanyanın güncel hediyelerini ve hediyeleri kazanmak için gerekli limitleri, hedefleri görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-hediyeleri

Avon satış lideri hediyeleri
Satış lideri olarak daha fazla kazanç ve hediyenin sahibi olun.

Avon Fatura Ödemelerini Nasıl Yapacağım?

Ödemeler için birden fazla alternatifin olduğunu belirtmeliyim. Öncelikle 15 günlük vademiz olduğunu tekrar belirtelim. Ürünler size herhangi bir ödeme alınmadan gönderilir. Siz ödemenizi 15 gün içerisinde (otomatik ödeme talimatı verenler 200 TL ve üzeri siparişlerde 30 gün, 5000 TL sipariş verenler ise 45 gün içinde) ödeme yaparlar.

Ödeme yapmak için kredi kartı ya da banka kartınızı kullanabilirsiniz. Avon resmi İnternet sitesinden 7 gün 24 saat ödeme imkanı bulunmaktadır. Dilerseniz kart bilgilerini kayıt ederek ödeme günü geldiğinde kartınızdan çekilmesini de sağlayabilirsiniz.

Kredi kartım yok, başka hangi ödeme yöntemleri var? Derseniz sizin içinde havale, EFT ya da bankaların ATM’leri hizmet vermektedir. Buna ek olarak PTT ve Faturamatik şubeleri de küçük bir işlem ücreti karşılığında Avon temsilci ödemelerini almaktadır.

Aldığım Ürünleri İade Edebilir miyim?

Tabii ki sipariş verdiğinizde faturalanma olmadan iptal edebilirsiniz. Fatura edilmesi halinde ise 0850 250 28 66 numaralı Avon müşteri hizmetleri numarasını arayarak iptal ettirebilir. Ürünler size ulaşması halinde ise 40 günlük süreçte ürünlerin tümünü ya da bir bölümünü iade edebilirsiniz.

Ürün iadelerinde dikkat edilmesi gereken küçük bir detay bulunuyor. Koli içerisinden bir ya da birkaç ürün iade ederseniz 2 TL, kolinin tümünü iade eder ya da koliyi kabul etmeyerek geri gönderirseniz bir sonraki sipariş esnasında 10 TL ürün dışı bedel şeklinde ücret eklenir.

Tabii ki ürünler hatalı, eksik, sorunlu gelmesi halinde kolinin tümünü iade etmeniz size herhangi bir masraf oluşturmaz.

Avon Temsilcilik İptali Yapılabilir mi?

Tabii ki ne zaman isterseniz temsilcilik iptalini isteyebilirsiniz. Dilerseniz zaman aşımı yaparak da silinmesini sağlayabilirsiniz. Temsilciler hiç bir sipariş vermemeleri halinde 3 kampanya içerisinde (yaklaşık 3 aylık bir süre) içinde silinir. Sipariş verenler ise son siparişi üzerinden itibaren 6 kampanya boyunca hiçbir sipariş vermemesi halinde yine silinmektedir.

Süreyi beklemeden hemen iptal edilmesini isterseniz ise temsilci iptal dilekçesi oluşturarak 0212 473 12 12 numaralı hatta FAX olarak göndermeniz gerekir.

Evet, arkadaşlar bu sayfada Avon temsilcisi olmak için gerekli şartlar nedir? Sorusuna yanıt vermeye çalıştım. Merak ettiğiniz hususa yanıt veremediysem özür diliyorum. Fakat bana bir şans daha verirseniz merak ettiğiniz hususa içtenlikle yanıt verebilirim.

Sorunuzu hemen aşağıda yer alan soru ve yorum formundan iletmeniz halinde ilk fırsatta size yanıt vereceğime emin olabilirsiniz.

Kaynaklar https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-basvurusu

46 Yorum

 1. Merhaba ben hediyeler hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen

  • Elif: Sayfada detaylara yer verilmektedir. Farklı bir konuda bilgi almak isterseniz buradan sorabilirsiniz.

 2. Avon kaydım vardı ama son faturayı ödemedigim için avukatlık olmuştum borcumu ödedim kaydı mı nasıl aktif hale getirebilirim

  • Sezer: Tekrardan temsilci başvurusu yapmanız gerekir. Sitemizden 1 dakika içerisinde başvuru yapabilirsiniz.

 3. Para kazansam nereden cekebilirim

  • Ömer: Temsilcilerde kazanç sistemi şu şekildedir. Katalogda bir ürün 50 TL yazıyorsa örnek bu ürün size 30-35 TL’ye gelir. Fakat siz müşteriden 50 TL alırsınız. 30-35 TL’ye Avon’a öder geri kalan sizin kazancınız olur.

 4. Bu işi yaparken üye ekleyemesem sizden üye konusunda yardım alabilirmiyim

  • Nurşen: Temsilciler üye yapmak zorunda değildir. O sadece satış liderleri için geçerlidir.

 5. Ben çigdem bende uyu olmak istiyorum yanliz nasil uye olacagimi bilmiyorum 18 yasimi doldurmusum

 6. Temsilci olduğum zaman ne karım olucak

  • Esma: %33’e varan oranda kazanç sağlarken aynı zamanda yine bir o kadar da hediye kazanacaksınız. Hediyeler Avon ürünleri yanı sıra küçük ev aletleri, elektronik ürünler olmaktadır.

 7. Her bise sipariş aldığımda para kazanıyor muyum

  • Nazan: Meme kanseri ile mücadele ürünleri dışında tüm ürünlerin satışından para ve hediye kazanıyorsunuz. Meme kanseri ile mücadele ürünlere kadınlara destek amaçlı bağışlanmaktadır.

 8. Ben eşimin adına üye olup ben satış yapmak istiyorum. Bu mümkün müdür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.