Avon Temsilcisi

Dünyanın en büyük ve aynı zamanda en eski kozmetik markası olan Avon 1886 yılında kadınların kadınlar İçin Çalıştığı şirket sloganı ile kurulmuştur. Aradan geçen 130 yıllık süreçte 100’den fazla ülkede hizmet vermeye başlamış olup, ürünlerini sadece doğrudan satış sistemi ile müşterilerine ulaştırmaktadır. Yani Avon ürünleri dükkan, mağaza AVM yerine sadece bu işi gönüllü olarak yapan temsilcileri ile satmaktadır. Türkiye’de 1993 yılında Eczacıbaşı ortaklığı ile başlamış olup, sonrasında yola tek başına devam etmiştir. Türkiye’de binlerce insan temsilci olarak ayda binlerce TL kazanabilmektedir. Sizde serbest çalışma şekli ile kazanç sağlamak isterseniz mutlaka denemelisiniz. Sayfanın devamında temsilci olmak isteyenlerin merak ettiği konularda bilgiler yer almaktadır. Sorunuzun cevabını bulamadıysanız bize sorabilirsiniz.

Para Kazan

Avon Temsilcisi Nedir?
Kurulduğu ilk günden beri ürünlerini sadece doğrudan satış yöntemi ile müşterilerine ulaştıran Avon Temsilcisi gönüllü olarak yapılan bir iştir. Çalışma şekli, saatleri ve planı tamamen size ait olup, nerede isterseniz orada yapabileceğiniz asli vede ek iş olarak görebilirsiniz. Başarılı çalışma şekli ile ayda binlerce TL kazanabileceğiniz bir iştir.

Kimler Temsilci Olabilir?
Ciddi anlamda bir koşul bulunmamakta olup, 18 yaş üzeri herkes bu deneyimi yaşayabilir. Daha önce temsilci olup, aktif olmadığı için sistem tarafından 3 kampanya sonrası iptal edilen kişilerde yeniden başvuru yapabilir. Bunun dışında her hangi bir şart yada bağlayıcı yönü bulunmamaktadır.

Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?
Kurum gelişen teknolojiyi yakından takip etmekte ve avantajlarından sürekli yararlanmaktadır. Bir kaç yıl öncesine kadar başvuru sistemi yalnızca takım öncüleri ile yapılırken, son 2 yıldır ise hem takım öncüleri hemde İnternet üzerinden Online başvuru şeklinde yapılmaktadır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bu 2 başvuru sistemi arasında uygulama farkları vardır. Örnek Online başvuru yapanlar ödemelerini sadece kredi kartı ile yapması gerekir. Şimdi başvuru sistemleri ve avantajlarını ele alalım.

Online Başvuru Yöntemi
2015 Yılında uygulanmaya başlayan İnternet üzerinden başvuru uygulaması Avon.com.tr üzerinden yapılmaktadır. Buradan başvuru yaparak anında temsilci olabilirsiniz. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi bu şekilde temsilci olduğunuzda imkanlarınız kısıtlı olmaktadır. Örnek ödemelerinizi sipariş verdiğiniz anda ve kredi kartı ile yapmanız gerekir. Diğer başvuru şeklinde ise ödemelerinizi en erken 15 gün içinde ve ister banka havale, kredi kartı yada PTT şubelerinden yaparsınız. Yani online üye olmadan önce bunları bilmelisiniz. Hata ile başvurduğunuzda ve normal statüye geçmek istediğinizde ise müşteri hizmetleri merkezini hafta içi her gün 08:00 ile 20:00 saatleri arasında arayarak normal statüye geçebilirsiniz.

Takım Öncüsü İle Form Doldurarak Kayıt
En eski başvuru sistemlerinden biri olup, aynı zamanda kazanç kaynaklarından biridir. Çünkü Avon’da hem satış yaparak hemde takım öncüsü olup, temsilci kaydı yaparak kazanç sağlarsın. Bununla ilgili ayrıca detayları göreceğiz. Avon temsilcisine sunulan tüm imkanlardan yararlanabilmek için mutlaka takım öncüsü ile form doldurarak başvuru yapmalısın. Bunun için size en yakın noktada takım öncüsü bulabilir yada müşteri hizmetlerini arayarak size en yakın takım liderini yönlendirmesini sağlarsınız. Başvurunuzu yaptıktan sonra en geç 1 hafta içinde telefonunuza onay mesajı ve temsilci numaranız gönderilir.

Gerekli Belgeler Nelerdir?
2015 Yılında iyice esnetilen başvuru süreci sadece form doldurup imzalamak yeterlidir. Eskiden nüfus cüzdanı fotokopisi ve son 6 aya ait fatura istenirdi. Şimdi her iki belgeye de gerek kalmamıştır.

Avon Temsilci Kazançları Ne Kadar?
Öncelikle bu işi serbest bir çalışma şekli olduğu için herhangi bir maaş vs almayacaksınız. Kazanç yöntemi temsilciler için sadece yaptığı satışlardan sağlanır. Yani ne kadar çok satış yaparsanız o kadar çok gelir elde edersiniz. Kazanç hesaplama yöntemi ise ürün gruplarına göre değişmektedir. Bazı ürünlerde kazancınız %15 bazı ürünlerde ise %25 olacaktır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda hangi ürün grubunun ne kadar kazandırdığını görebilirsiniz. http://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-kazanclari

Temsilci Hediyeleri
Avon’un size sağladığı fırsat sadece kazanç olmayıp, aynı zamanda her kampanya bir birinden özel hediyelerin sahibi olacaksınız. Aramıza yeni katılan arkadaşlar sadece 125 TL sipariş + 1 katalog almaları halinde mevcut kampanyanın hoş geldin hediyesini kazanırlar. Her kampanya yenilenen avon temsilci hediyeleri için linke tıklayınız.
http://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-kazanclari

Avon Para Uygulaması Başladı
Bu yıl hediye sisteminde köklü bir değişikliğe giden Avon 2015 yılı öncesi puan toplayarak sanal mağazadan dilediğiniz hediyeyi alma imkanı sunarken şimdi ise Avon Para uygulaması ile biriktirdiğiniz puanları Türkiye’nin en büyük E-ticaret sitesi hepsiburada.com sitesinde alışveriş yaparak kullanabilirsiniz.

Temsilci Seviyeleri Nelerdir?
Başarılı olmak ve daha fazla kazanmak için yıllık satış oranın iyi olmalıdır. Yeni kayıt olanlar ilk 3 kampanya İnci Temsilcisi olarak anılır. Bu süreçten sonra yıllık satışı 1300 TL altında kalanlar klasik 1300-5000 TL arasında olanlar ise Avon Club grubunda yer alır. Asıl şanslı grup ise 5000 TL ve üzeri satışa sahip olanlardır. Elite Club üyesi olan bu grup ücretsiz kargo, örnek ve numune ürün yanı sıra her yıl 2000 TL’ye varan AvonPara kazanırlar. Bu konuda daha fazla bilgi almak ve seviyeleri incelemek isteyenler aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilir. http://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-seviyeleri

Avon Takım Öncüsü (Takım Lideri) Nedir?
Temsilcilik haricinde ayrıca kazanç sağlamak gelirini artırmak isteyenler için eski adı takım öncüsü yeni adı takım lideri olan bir uygulama bulunmaktadır. Ücretsiz takım öncüsü başvurusu yaparak artık sizde temsilci kaydı yapabilir, yaptığınız kayıtların satışlarından da %3 ile %7 arası prim almaya devam edersiniz satış ve kayıt ekseninde kazanmaya devam edersiniz. Takım öncüsü olmak elbetteki hem sorumluluk hemde daha fazla kazancı beraberinde getirecektir. Başarılı bir takım kurmak, onları yönetmek siz ve temsilcilerinize güzel fırsatlar sunacaktır.

Sipariş Girişi Nasıl Yapılır?
Temsilciler müşterilerinden aldıkları sipariş kodlarını Avon’a iletmek için 3 farklı kanalı kullanabilir. Bunlardan ilki temsilci sitesine temsilci numarası ve şifre ile giriş yaparak, ikincisi müşteri hizmetlerini telefonla arayarak, üçüncüsü ise yine telefonla bu sefer kısa mesaj göndererek sipariş girişi yapılmaktadır. Tüm bu uygulamaları nasıl yapacağınızı öğrenmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz. http://www.satistemsilcileri.com/temsilci-avon-siparis-girisi

Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?
Burası önemli bir husus evet arkadaşlar Avon siparişlerde belli bir limite kadar kargo ücreti bulunmaktadır. Bu limitler 100 TL altındaki siparişlerde 10 TL 100-300 TL arasındaki siparişlerde ise 1,50 TL kargo ücreti alınır. Tamamen ücretsiz kargo için 300 TL ve üzeri sipariş vermeniz gerekir. Elite Club üyeleri 100 TL ve üzeri siparişlerinde herhangi bir kargo ücreti ödemezler. Unutmamanız gereken bir diğer husus bu ücretlerin temsilci fiyatı olduğunu bilmelisiniz.

Avon İade Edebilirmi yim?
Evet değerli arkadaşlar siz yada müşteriniz beğenmediği, memnun kalmadığı ürün yada ürünleri 40 gün içerisinde koşulsuz iade edebilir. Fakat yeni başlayan uygulama kapsamında koliyi tümüyle iade etmeniz halinde 10 TL içerisinden ürün iade etmeniz halinde 2 TL kargo ücreti ödersiniz. Ürün iade işlemini nasıl yapacağınızı, iade kısmını nasıl dolduracağınızı öğrenmek için yine aşağıda yer alan bağlantıdan yararlanabilirsiniz. http://www.satistemsilcileri.com/avon-iade

Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?
Bu aşamada da oldukça kolaylık sağlayan Avon online başvuru harici size ürünleri veriyor ve o ürünlerin ödemesini sizden en erken 15 gün içinde talep ediyor. Örnek 200 TL sipariş verdiniz bu size 132 yada 150 TL arası bir rakama gelecektir. Siz ürünlerinizi teslim edip ücreti müşterilerinizden tahsil ettiğinizde 15 gün içinde Avon’a 132 – 150 TL arası faturada belirtilen rakamı ödemeniz gerekmektedir. Ödeme için kredi kartı, havale eft, yada PTT şubelerinden ödeyebiliyorsunuz. Koli ile gelen faturada son ödeme tarihi yazmaktadır. Kredi kartı ile ödeme online olarak yapılabilir. 150 TL ve üzeri siparişlerde ayrıca anlaşmalı kartlara taksit yapılmaktadır. Son ödeme tarihi geçen ödemelerde ise 2,90 TL’den az olmayacak şekilde faiz uygulaması başlatılmaktadır.

Avon Temsilci İptali Nasıl Yapılır?
İlk başta belirttiğim gibi bu iş gönüllü olarak yapılmaktadır. Dilediğiniz zaman temsilcilikten vazgeçebilir, iptal edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken müşteri hizmetlerini arayarak iptal isteğinizi belirtmektir. Fakat unutmamanız gereken borcunuz yada ödemeniz gereken herhangi bir masfraf olup, olmadığını öğrenmelisiniz. Yoksa o dönem 3-5 olan borç yada ödenmesi gereken miktar nasıl oluyor bilmiyorum ama yıllar sonra 20-30 kat ve faizi ile birlikte karşınıza çıkabilmektedir. O nedenle mutlaka borcunuz olup, olmadığına dair bilgi alın. Hatta üstüne basa basa konuyu belirtin.

Tanıtım Video’su
1993 Yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Avon ile binlerce insanın hayatı değişmiştir. Bunu hazırladığı bir tanıtım filmi ile paylaşan marka aşağıda izlemenizi öneririm.

Evet değerli arkadaşlar benim Avon Temsilcisi hakkında aktaracaklarım bu kadar olup, sitemiz daha çok kozmetik ürünleri satışına yoğunlaştığı için destek kısmı çok fazla etkin değildir. Başta Avon temsilcileri olmak üzere daha fazla bilgi ve yardımı http://www.satistemsilcileri.com sitesinde bulabilirsiniz. Tüm arkadaşlar boş kazançlar ve başarılar diliyorum. Aklınıza takılan sormak istediğiniz hususları aşağıdaki yorum formu ile iletiniz.107.738 Defa incelendi

Avon Temsilci Bilgileri (Tüm Detaylar) için 230 yorum yapılmış


Yönetici

Leyla: Yaşadığınız sorun nedir?

Yönetici

Sevil: Her kampanya farklı bir hediye olup, güncel bilgilere aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. http://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-hediyeleri

Yönetici

Ayşegül: Avon müşteri hizmetlerini arayıp, form doldurmanız gerekir.

aysegil

Avona ddaha bugn kayit oldum kredi kartim yok nasil siparis verebolirim acill cevappp

şevval

merhaba avona ucretsız kayıt vardır

selda

Slm ben izmir den satış lideriyim daha kazanmak için ne bekliyorsunuz her ay hem kazancın hem hediyen olsun kazandıkça kendine güvenin olsun ben iki kücük cocugumla yapıyorum esıme evime yardimci oluyorum avonun sayesine ilk paranizin yatmasiyla duyduğum heyecan ve gurur bunları sizde yaşayabilirsiniz bayanlar daha ne bekliyorsunuz üyelik ücretsiz ve detaylı bilgi verecem bana ulaşın 0507 *** ** **😄😄😄😄

Merih

Yeni takım öncüsü olacağım.İzmirden takım oluşturmak istiyorum.Şimdilik 1 üyem hazırda var.Üye olmak iseyenleri beklerim.Temsilci numaram:12******

emriye kılıçarslan

çok pardon yanlış yere yazdım burası sadece avon yorumları içinmiş ö. dilerim =(eski avoncuyum halada severim parfümlerini sadece kazanç bulamadığım için bıraktım avonu

sevil öncel

avonda ilk 3 ay hediye kampayasında neler var bu ay 196liralık siparişim var hediyeler ve yararlanabiliyormuyum bana bilgi verin lütfen

Leyla Andırın

Mrb ben avına üye oldum ama sıparıs veremiyorum

Yönetici

Elif: Kayıt yapabilmek için ayrıca Takım Öncüsü için kayıt olmanız gerekir.

elif

mrhaba ben avon temsilcisiyim yeni oldum ama kayir nasil yapilir bilmiyirum kayit olmak isteyen var ama yapamiyorum ogretirmisiniz rica etsem yeniyim daha

Yönetici

Nilay: Reklam uygulamalarımızdan yararlanabilirsiniz.

nilay

Merhaba Avon ‘da takım öncüsüyüm.Rica etsem blogumu tavsiye edermisiniz.

Yönetici

Gamze: Gelen faturada iade kısmını doldurarak Yurtiçi kargo ile geri gönderebilirsiniz. Ödeme günü 3-4 günden fazla ise yapmanıza gerek yoktur. Fakat ödeme günü geldi ise yapmalısınız. Sonrasında size + bakiye şeklinde eklenir.

Gamze

Ben avon temsilcisiyim ilk defa bir urunum yanlis geldi iadesini nasil tapacagim birde odemesini yapacak miyim yapacaksam nasil geri alacagim

derya

kazanmaya varım diyosan bana ve ekibime katılmak istermisin yedi yirmi dört bekler saygılar sunarım

hırslı

avona meraklı ve ilgisini çeken her kesi bekeler hertürlü düşünce fikirlerine açığız ilgilenen bütün arkadaşlarımızı bekler onlara kazançlarını anlatmaktan memniniyet duyarız saygılar ..temsilci numaramdan ulaşa bilirsiniz… 167*****

Yönetici

Rabia: Herhangi bir satış limiti olmayıp, 3 kampanya hiç sipariş vermezseniz temsilciliğiniz iptal olur. Kimse sizden habersiz işlem yapamaz. Yapan olursada onu Avon’a bildiriniz.

rabia

Yaa şimdi belirli bir şekilde satış yapmalımıyız yapmazsak bizden para alınır ve bkzden habersiz avondn biseyler geldi üstümuz yaptı ne yapmalıyız

Avon Aralık Kataloğu 2015

Ürün Bilgileri

Temsilci Giriş