Avon Temsilcisi Ol

2 Saat içerisinde Avon temsilcisi olarak kazanmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan formu doldurmaktır. Dilerseniz formu doldurmadan önce dünyanın en eski kozmetik markası Avon’u yakından tanıyabilir ve temsilci olduğunuzda elde edeceğiniz imkânları görebilirsiniz.

Avon Temsilci Başvuru Formu
 • Cinsiyetiniz*lütfen Seçiniz
  Bayan
  Bay
  0
 • Adınız Soyadınız*
  1
 • Doğum Tarihi*Gün. Ay. Yıl
  2
 • Email*
  3
 • Telefon*GSM Numaranız
  4
 • Adres Bilgileri*İl İlçe Bilgisi Eklemeyi Unutmayın
  5
 • Bu form sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin başvuru için Avon yetkilisi sizi telefonla arayarak teyit edecektir.
  İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...
  6
 • 7

Avon Nedir?
Dünyanın en eski kozmetik markalarından biri olup, 1886 yılında The California Perfume Company markası ile kurulmuştur. 130 Yılı aşkın bir süredir hizmet veren Avon ürünleri kurulduğu ilk günden beri doğrudan satış yöntemi ile (katalog üzerinden) müşterilerine ulaşmıştır. Avon’un ilk temsilcisi Mrs. Albee olup, günümüzde ise dünya genelinde 6 milyondan fazla temsilcisi bulunmaktadır. Sizde Avon’un avantajlı dünyasına katılarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlk laboratuvar 1896 yılında kurulmuş olup, ilk parfüm markası ise Little Dot olmuştur. Günümüzde kadın ve erkeklere yönelik yaklaşık 100 farklı parfüm çeşidi ile geniş kapsamlı seçenekler sunmaktadır.
Dünya genelinde 100’den fazla ülkede hizmet veren Avon Türkiye kuruluşu 1993 yılında hizmet vermeye başlamış olup, Türkiye’de şuan 15-20 yıl kesintisiz temsilci ve satış liderleri bulunmaktadır. Her kampanya binlerce TL kazanç imkânı sağlayan Avon’u yakından tanımaya devam edeceğiz. Fakat birazda sizlerin daha çok merak ettiği temsilcilikle ilgili detaylara geçmek istiyorum.

Avon Temsilcisi Nedir?
Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi kurulduğu ilk günden itibaren Avon ürünleri katalog üzerinden müşterilere satılmaktadır. Bu yönteme günümüzde doğrudan satış sistemi denmektedir. Avon dışında bu şekilde hizmet veren Oriflame, Amway, Forever, Herbalife Nutrition, LR, Tupperware ve Partylite gibi markalar bulunmaktadır. Bu markalar ürünlerini büyük mağazalarda satmak yerine gönüllü temsilciler ile katalog üzerinden satmaktadır. Böylelikle sırf Avon markası altında 6 milyondan fazla temsilci gelir elde etmektedir. Yani daha fazla insanın kazanç sağlaması anlamına gelmektedir. Sizde bu şekilde serbest çalışma yöntemi ile hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kimler Temsilci Olabilir?
Türkiye’de yaşayan (yabancı ülke vatandaşları da dâhil olmak üzere) 18 yaş üzeri herkes Avon temsilcisi olabilmektedir. Bunun dışında herhangi bir koşul ya da ücret ödemeniz gerekmez. Yapmanız gereken tek şey sayfanın en üst kısmında yer alan formu doldurmaktır.

Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?
Serbest çalışma mantığı ile kazanmaya karar verdiyseniz geriye bir tek başvuru yapmak kalıyor. Avon temsilcisi olmak için öncelikle birçok alternatifiniz olduğunu belirtmek istiyorum. Tabii ki bu başvuru yöntemleri arasında çeşitli hizmet farkları bulunmaktadır. Mesela firmanın resmi İnternet sitesi Avon.com.tr üzerinden başvuru yaptığınızda ödemeyi peşin yapmanız gerekir. Diğer yöntemlerde ise aldığınız ürünlerin ödemesini 15 gün sonra yaparsınız. Dilerseniz tercih edebileceğiniz başvuru yöntemlerini görelim.

Temsilci Ol

Online Başvuru (Hızlı ve Kolay) ÖNERİLİR

Evet, arkadaşlar size önerim İnternet sitemiz üzerinden online başvuru yapmanız yönünde olacaktır. Çünkü 1 dakika gibi kısa sürede sayfanın üst kısmında bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır. Sonrasında satış lideri arkadaşlarımız sizi arayarak başvurunuzu onaylamanız konusunda bilgi verecektir. Maksimum 1-2 saat içerisinde temsilciliğiniz onaylanarak hemen sipariş girmeye başlarsınız. Tamamen ücretsiz olan ve herhangi bir belge gerektirmeyen bu yöntemde temsilcilere sağlanan tüm imkânlardan yararlanırsınız.

Satış Lideri İle Yüz Yüze Görüşerek

Tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise satış lideri (eski adı takım öncüsü) ile yüz yüze görüşerek kayıt olmaktır. Tabii ki bunun için öncelikle yaşadığınız yerde sizi kayıt edecek Avon satış lideri olması gerekir. Genelde kafe ve pastane gibi ortamlarda buluşarak kâğıt form doldurmanız gerekir.

Satış Lideri (SL) Nedir? Birçoğunuzun belki ilk defa duyduğu bu kavram belki sizin hayatınızda da köklü değişikliğe neden olabilir. Eski adı takım öncüsü olan satış lideri Avon’a temsilci bulan kişilere denir. Sizin de yapabileceğiniz bu iş temsilcilikten daha kazançlıdır. Kayıt yaptığınız her temsilci size %10’a varan kazanç demektir. Satış lideri olabilmek için öncelikle temsilci olmak ve en az 1 kere sipariş vermek gerekiyor. Bu aşamadan sonra temsilci paneli ya da bölge satış sorumlunuzla görüşerek başvuru yapabilirsiniz.

Bölge Satış Sorumlusu BSS Nedir? En üst yöneticiniz olan BSS (Bölge Satış Sorumlusu) Avon’un kadrolu personeli olup, Avon ile ilgili ihtiyaç duyacağınız her işlemi kolaylıkla yapabilir. O nedenle gerek satış lideriniz gerekse bölge satış sorumlunuz ile iletişimde kalmanız lehinize olacaktır.

İlk Kataloğu Tarafımızdan ÜCRETSİZ Olarak Gönderilir

Sitemizden başvuru yaptığınızda yukarıda da belirtildiği gibi maksimum 1-2 saat içerisinde aktif olur. Sonraki aşama olarak ise Avon ürünlerini, kampanyaları ve hediyeleri yakından görme imkânı bulacağınız katalog, panorama dergisi ile o kampanya mevcut ise fırsat broşürü ve hediye kataloğu adresinize ücretsiz olarak gönderilmektedir. Sonraki kampanyalarda ise Avon tarafından 1 adet ücretsiz gönderilmektedir.

Temsilci Numaranızı Not Etmeyi Unutmayın

Başvurunuz onaylanması ile birlikte kayıt esnasında kullandığınız telefon numarasına 8 haneli temsilci numaranız gönderilmektedir. Son derece önemli olan bu numarayı mutlaka bir yere not etmeli ya da ezberlemeniz önerilir. Çünkü birçok işlemde kullanmanız gerekmektedir. Unutmanız halinde satış lider, bölge satış sorumlusu ya da hafta içi 08:00 ile 20:00 saatleri arasında müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Temsilci Şifrenizi Oluşturun

Başvurumuzun onaylanması ile birlikte artık Avon’u yakından tanımaya ya da hemen sipariş vermeye başlayabiliriz. Bunun için ilk ihtiyacımız olan temsilci numarası zaten telefonumuza kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Şimdi temsilci numaramızı da kullanarak şifre oluşturmak gerekiyor. Birçok arkadaşımız şifrenin de gelmesini beklemektedir. Maalesef beklemek boşuna olup, temsilci şifremizi kendimiz oluşturmalıyız. Nasıl yapacağımızı görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi

Şifremi Kabul Etmiyor Ne Yapmalıyım? Temsilci şifresi işlemlerini tamamladığınızda şifre yine telefonunuza kısa mesajla gönderilmektedir. Rastgele bir şifre halinde gönderilen ilk şifrenizin başında alfabetik karakter bulunmaktadır. Geri kalanı rakamlardan oluşmaktadır. İlk baştaki harfi dikkate almadığınızda şifre haftası ile karşılaşırsınız. Daha sonra şifrenizi kolay hatırlayacağınız şifre ile değiştirebilirsiniz.

Sipariş Vermeye Başlayın

Temsilci numarası ve şifremiz hazır olduğuna göre artık Avon temsilci paneline girerek hemen sipariş vermeye başlayabiliriz. Bunun için yapmanız gereken avon.com.tr adresine girmektir. Bilgisayardan yapılan girişlerde ekranı sağ üst kısmında Temsilci Girişi linkine tıklayınız. Telefon, tablet gibi mobil cihazlardan girdiğinizde ise yine ekranın sağ üst kısmında Giriş yap şeklinde linke tıklayın. Açılan sayfada Temsilci butona tıkladığınızda sizden giriş için temsilci numarası ve şifrenizi isteyecektir. Bu noktadan sonra size özel panele erişecek ve sipariş dâhil bir çok işlemi bir tıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Sipariş Vermek Zorunda mıyım? Kesinlikle arkadaşlar Avon’da hiçbir şekilde zorlama yoktur. Temsilci olmanız sizi hiçbir şekilde sipariş vermeye zorlamaz. Dilerseniz hiçbir sipariş vermeyebilirsiniz. Çünkü sistemi, Avon’un avantajlarını denemek, görmek için temsilci olmuş olabilirsiniz. Tabii ki sipariş vermeden de gelir elde etme imkânınız olmayacağını biliyorsunuzdur. 🙂

Siparişlerim Ne Zaman Gelir? En çok merak edilen hususlardan biri de girdiğiniz siparişlerin size ne zaman, ne kadar sürede teslim edileceğidir. Öncelikle sipariş verdiğiniz gün ve saat önemlidir. Çünkü Avon Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır. Cuma günü 16:00 sonrası vereceğiniz siparişlerin işleme alınması Pazartesi gününe kalacaktır. Bu nedenle siparişin size ulaşması 4-5 gün sürer. Bu yüzden siparişlerinizi genelde hafta içi ve en geç 15:00’a kadar girmelisiniz. Bu şekilde verilen siparişler en geç 2-3 gün içerisinde size teslim edilmektedir. Taşıyıcı firma PTT Kargo olup, köylere dahil Türkiye genelinde 4500 farklı şubesi ile hizmet vermektedir.

Ödemeyi 15 Gün Sonra Yapacaksınız

Avon’n en güzel yönlerinden biri size hiçbir sermayeniz olmadan iş kurma imkânı sağlamasıdır. Avon’dan ürün alırken hiçbir ücret ödemezsiniz. Tabii ki başvurunuzu Avon.com.tr üzerinden yaparsanız maalesef peşin ödemeniz gerekir. Bu nedenle sitemizde yer alan formu doldurarak ya da size yankın noktada satış lideri bularak kayıt olmalısınız. Aldığınız ürünlerin ödemesi başlıkta da belirtildiği gibi 15 gün sonra yapacaksınız. Kredi kartı, banka kartı ya ATM’ler de kartlı kartsız işlem şeklinde yapabilirsiniz. Aynı şekilde size en yakın PTT şubesinde de temsilci numaranızı söyleyerek ödemenizi yapabilirsiniz. Ürünlerinizi alın, müşteriye teslim edin, ücreti alın ve sizin kazancı düşerek geri kalan kısmı 15 gün içerisinde Avon’a ödeyin. Böylece kazanç elde edin, mutlu olun.

Avon Temsilcileri Ne Kadar Kazanır?
Evet, arkadaşlar sipariş girişi, takibi, ödemesi derken yine en çok tercih edilen hususlardan birine ne kadar kazanacağımıza dair bilgileri görelim. Öncelikle Avon’da 2 farklı kazanç türü bulunmaktadır. İlki temsilci olarak ürün satmakla mümkündür. Diğeri ise satış liderliği temsilci kaydı yaparak gelir elde edebilirsiniz. Her ikisini bir arada yaparak daha fazla kazanmanız mümkündür. Satış liderliği ile ilgili ayrıca başka bir sayfada sizlere aktaracağız. Şimdi dilerseniz satış temsilcilerinin kazanç hesaplamasını yapalım.

%33’e Varan Oranda Gelir Elde Edeceksiniz

Evet, değerli arkadaşlar satışını yaptığınız ürünlerden %25 ile %33 arasında gelir elde edeceksiniz. Örnek bir müşteri 100 TL sipariş verdiğinde sizin kazancınız 25 TL ile 33 TL arasında olmaktadır. Bu şekilde 10 müşteri bulduğunuzda 250 ile 333 TL kazanırsınız. Günümüzde her kampanya 250-300 müşteriye ulaşan temsilciler bulunmaktadır. Yani her kampanya binlerce TL sipariş bulmanız zor değildir. Çünkü Avon bilinen bir marka, sürekli TV reklamları ile desteklendiği için satış yapmanız oldukça kolaydır.

Nasıl Kazanacağım? Birçok insan nasıl gelir elde edeceğini tam olarak bilmemektedir. Evet, ilk başlarda karışık gelebilir. Örnek katalogda bir ürün için 100 TL yazdığını kabul edelim. Bu rakam sizin müşteriye satış fiyatıdır. Siz bu ürünü müşteriye katalogda yazan fiyatı ile satacaksınız. Fakat bu ürünün size geliş fiyatı ise 67 ile 75 TL arasında olacaktır. Yani 67 TL’ye aldığınız ürünü 100 TL’ye satmış olacaksınız. Tabii ki katalogda 100 TL yazdığı için müşteri rahatsız olmayacaktır. Kazanç sistemi bu şekilde oluşmaktadır.

Temsilci Hediyeleri de Sizi Teşvik Edecektir.

Avon size kazanç dışında her kampanya bir birinden özel hediyeler verecektir. Her kampanya bir birinden özel hediyelerle satış başarınız artacaktır. İlk temsilci olduğunuzda 130 TL sipariş vermek hediye kazanmak için yeterlidir. 200 TL sipariş verdiğinizde ise Fırsat 1 hediyesi 500 TL sipariş verdiğinizde Fırsat 1 + Fırsat 2 hediyeleri ile 800 TL ve üzeri sipariş verdiğinizde ise Fırsat 1 + Fırsat 2 ve Fırsat 3 hediyesi yani 3 hediye birden kazanmış olursunuz. Her kampanya yüzlerce TL değerinde hediye ile çok mutlu olacağınızı söyleyebilirim. Güncel hediyeler ve limitleri görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız.
https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-kazanclari

Avon Para Puan Kazanmaya Başlayın
Satış yaptığınız ürünlerden gelir, hediye derken bir fırsatta toplam satış oranlarınızdan elde edeceğiniz AvonPara olmaktadır. Yıllık 5000 TL ve üzeri sipariş vermeniz halinde 200 TL’den 2000 TL’ye kadar AvonPara puan kazanırsınız. Kazandığınız AvonParalar hepsiburada.com sitesinde kullanabilirsiniz. Yani her yönü ile bir birinden özel fırsatlar bulunuyor.

Aldığınız Ürünleri 40 Gün İçinde İade Edebilirsiniz

Avon’un en güzel yönlerinden biri de almış olduğunuz ürünleri 40 gün içerisinde koşulsuz iade garantisi sunmasıdır. Diğer firmalarda olduğu gibi paket açılmamı, zarar görmemiş olması gerekir gibi zorlayıcı durumlar yoktur. Ürünü açabilir, deneyebilir, memnun kalmamanız halinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Tabii ki iade formunu doldurarak PTT kargo görevlisine 40 gün içinde teslim etmeyi unutmayın. İade ettiğiniz ürünlerin ödemesi yapılmadıysa faturadan düşülür. Ödeme yapılması halinde + bakiye olarak hesabınıza eklenir. Ya da talebinize göre ödediğiniz para iade edilir.

Kullandığınız Ürünleri %33’e Varan İndirimlerle Alın

Avon temsilcisi olmak ille de satış yapacağınız anlamına gelmez. Birçok insan kendi kullandığı ürünleri indirimli almak için temsilci olmaktadır. Yani temsilciden 100 TL’ye aldığı ürünleri kendisi temsilci olması halinde 67 TL’ye alabilir. Yani 37 TL cebinde kalmış olur. Bu nedenle olaya bu yönü ile de bakmanızı rica ediyorum.

Temsilciği Dilediğiniz Zaman İptal Edebilirsiniz

Evet, arkadaşlar gönüllü olarak yapılan Avon temsilciliğinden dilediğiniz zaman kolayca vazgeçebilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

Bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin sormak, öğrenmek istediği farklı hususlar varsa aşağıda yer alan soru ve yorum formundan bizlere iletebilir. Dilerseniz 0533 1 376 376 numaralı WhatsApp hattından da yazabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017